пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Пам'ять про страшні часи

 



Вшанування жертв голодомору – це воскресіння нашої пам’яті. Пам‘ять про знищених і невинно убієнних  об’єднує у великій скорботі всіх, хто любить Україну, незалежно від національності і мови спілкування.

Як Україна пам’ятає цю трагедію і як визнає її світ? Про це йшла мова з семикласниками спортивного ліцею №2 21 листопада 2024 року.

 Працівниці бібліотеки-філії №14 організували годину пам’яті «Скорботна сторінка історії України» (Голодомор  1932-1933 рр.)

 Учні переглянули відеофільм з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні, по черзі зачитували хвилюючі спогади очевидців Голодомору.

Зворушливо звучала пісня «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору. Були переглянуті фрагменти документального фільму «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна».

Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання і запаленою свічкою в руках.

Для поповнення знань про ці тяжкі сторінки історії була організована книжкова викладка «Голодомор мовою документів».

«Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це мають знати всі, якою б гіркою вона не була. Надіюсь, що цю болючу сторінку України діти запам’ятають та ніколи не забудуть!», - зауважила вчителька пані Оксана.

понеділок, 18 листопада 2024 р.

Поговоримо про важливе

 



Бібліотека-філія №14 ЦБС Хмельницької міської  ТГ  у співпраці з ліцеєм №9 міста Хмельницького 13.11.2024 року провели  профілактично-просвітницький модуль для учнів 7 класів «Куріння або життя». Шкідливі звички керують людиною, токсичні речовини проникають у всі тканини і знищують людський організм зсередини. Особливо небезпечним є куріння дітей підліткового віку, які вдвічі вразливіші за дорослих.

Під час заходу діти дізналися історію поширення тютюну в країнах світу, стадії нікотинової залежності та перелік шкідливих речовин, які утворюються під час згорання. Соціологічні дослідження в Україні вказують на те, що найактивніше набувають цю токсичну звичку діти 13-14 років і дорослі від 18 до 35 років.

Учасники розділилися на команди та змагались між собою, розгадуючи запитання вікторини, анаграми, складаючи на ватмані різні наслідки паління та моделюючи ситуації потрапляння в середовище курців.

Як зазначили діти, куріння – це дуже шкідлива звичка, яка скорочує термін життя, забирає багато грошей і призводить до страшних онкологічних хвороб. Тому, при зустрічі з активним курцем, вони нізащо не стануть пасивними курцями і самі не виявлять бажання спробувати.